Záchovná stomatologie

Záchovná stomatologie se zabývá ošetřením zubního kazu a jeho následných komplikací. Mezi komplikace patří hlavně infekce kořenového kanálku (nervu zubu) – viz endodontické ošetření.

Zubní kaz je infekční onemocnění a vzniká na základě nesprávné nebo nedostatečné hygieny dutiny ústní. Na povrchu skloviny zubu se usazuje zubní plak, který obsahuje velké množství bakterii, které dokáží „rozpustit“ zubní sklovinu a následně postupují velmi rychle dentinem (zubovinou). Pokud se zubní plak pravidelně odstraňuje, zubní kaz nevzniká.

Pokud zubní kaz nepoškodí zubní dřeň, zhotovujeme fotokompozitní (bílou) výplň, která je vysoce estetická a při správném provedení a dodržení zásad pro zhotovení je taková výplň velmi kvalitní a stabilní s velmi dlouhou životností.

Vždy je naše priorita zachovat co nejvíce zubní tkáně a zhotovit dlouhodobě fungující náhradu zubních tkání. V případech, kdy není možné zhotovit kvalitní kompozitní výplň, přistupujeme k ošetření pomocí nepřímých prací, zhotovených v laboratoři – viz protetika.

 

Objednat se na vyšetření