Parodontologie

MundhygieneParodontologie je obecně známa jako obor, který léčí tzv. parodontitidu. Je to zánětlivé onemocnění závěsného aparátu zubu. Tento zánět vzniká na podkladě špatné hygieny, kdy se na zubech usazuje zubní plak, který se přetváří v zubní kámen. Zubní plak je tvořen společenstvím bakterií, které způsobují zánět dásně. Ten se projeví krvácením dásní. Zánět dásní přechází v zánět parodontu. Zde je již postižena i kost kolem zubu, která se pomalu v důsledku působení bakterií začíná rozpouštět. Tento proces může vést až k výrazné viklavosti a následné ztrátě zubu.

Nejjednodušší cestou, jak předejít tomuto procesu je pravidelná návštěva zubního lékaře a pravidelné návštěvy dentální hygienistky.

Pokud již parodontitidou trpíte, je důležité s dentální hygienou co nejdříve začít. Dále je možná chirurgická léčba tohoto onemocnění, která spočívá v regeneraci kostních defektů. Tato chirurgická fáze probíhá ale až po výborně zvládnuté fázi dentální hygieny.

Kromě léčby parodontitidy provádíme taká chirurgické krytí krčků zubů. Je to metoda, pomocí které můžeme vrátit dáseň, jež ustoupila z krčku zubu zpět na své místo. Tato metoda má relativně velkou úspěšnost, ale zároveň přísné indikace. Opět je důležité mít velmi dobře zvládnutou dentální hygienu.

 

Objednat se na vyšetření